Rustile
Neabejotinai vienas svarbiausių dalykų, be kurio neįsivaizduojamas miegamasis – patalynė, nuo to priklauso ne tik estetinis aplinkos vaizdas, bet ir mūsų poilsio kokybė.
Renkantis patalynės komplektus stenkitės išlaikyti vientisą interjero stilių, atkreipkite dėmesį i dominuojančias spalvas.
Rinkdamiesi naują patalynės komplektą, nepamirškite atkreipti dėmesio į kokybę.
Patalynės rūšys: medvilninė, lininė, šilkinė, sintetinė. Gali būti siuvama ir iš maišytų audinių – medvilnės ir lino arba medvilnės ir sintetikos. Ar žinote, kad kartūnas, satinas, damastas, batistas, flanelė, trikotažas – taip pat medvilnė, tik kitu būdu išausta?

drobe
Medvilninis audinio pavadinimas turi labai plačią prasmę. Šiuo terminu apibūdinami plataus asortimento, nuo vidutinio iki sunkaus svorio medvilniniai audiniai, besiskiriantys apdaila ir panaudojimo sritimis. Drobinio pynimo, dažytas kaip atskiras gabalas arba margintas, dažniausiai naudojamas lovos baltiniams ir paklodėms. Pavadinimas kilęs iš anglų kalbos. Iš jo pasiūta patalynė tarnaus ilgai. Audinio kokybė ir stiprumas priklauso nuo tankio. Tiksliau, nuo to, kiek gramų medvilnės yra viename kvadratiniame metre.

Drobelė – drobinio pynimo medvilnė, kurio išausto audinio geroji ir išvirkščioji pusės yra tos pačios. Pagal apdailą skiriama nebalinta, pusbaltė, dažyta ir marginta drobė. Nebalinta (žalia), balinta ir dažyta bei marginta plona drobė tinka siūti vasariniams drabužiams. Balinta, storesnių lininių verpalų drobė skirta paklodėms. Vertingiausia yra plonų siūlų tanki drobė. Siuviniai iš drobės stiprūs, gerai sugeria drėgmę, higieniški, laidūs šilumai, dailūs ir lengvai skalbiami, tarnaus ilgai, tačiau glamžūs ir sunkiai drapiruojami.

Kartūnas - retas, vienspalvis, vidutinio sunkumo, drobinio pynimo medvilninis audinys dažniausiai iš vidutiniškai šiurkščių verpalų. Rinkoje yra įvairių kartūno rūšių, tarp jų ir marginto.
drobe

Satinas – labai tankus ir švelnus ilgapluoštės šukuotinės medvilnės audinys, blizgesiu primenantis šilką. Be to, lėčiau dyla, gerai išsaugo spalvą. Šis audinys lengviau lyginasi, tad nemėgstantiems lyginti geriau rinktis satino patalynę. Įsidėmėkite: kokybiško satino sudėtis – 100 proc. medvilnė. Jei jame yra sintetinio pluošto priemaišų, apsivels rutuliukais.

Damastas – aukščiausia satino rūšis. Tai panašiai kaip atlasas blizgantis prabangus audinys iš labai plonų verpalų. Jis išaustas žakardo technologija (kaitaliojant metmenų pynimą atauduose sukuriami masyvūs reljefiniai raštai). Dažniausiai raštai tokios pačios spalvos kaip fonas, bet gali būti ir išausti iš skirtingų spalvų siūlų. Tokie komplektai laikomi prabangiais.

patalynės komplektai
Flanelė – taip pat medvilnė, tik su pūkeliu, todėl atrodo, kad geriau šildo. Ypač mėgstama žiemą. Trūkumas – ilgainiui pūkeliai susivelia į gumuliukus ir patalynė atrodo nebe taip gražiai. Jei pirksite truputį brangesnę, kurios plaukelis kirptas, ji bus lygiai tokia pat švelni, o geros išvaizdos nepraras ir po daugelio skalbimų.

Trikotažas – lengvai krintantis, taip pat minkštas, gerai apgaubia, nesiglamžo. Minusas – patalynė iš šios medžiagos gali atrodyti šiek tiek netvarkingai, greitai išsitampo.

tekstilė
Perkelis - plonas ir tankus medvilninis audinys, švelnaus grifo, austas drobiniu pynimu. Vienspalvis arba margintas, naudojamas moteriškiems ir vaikiškiems apatiniams drabužiams bei nosinaitėms siūti.

Medvilnės ir sintetikos mišinys nėra toks patvarus ir ilgaamžis lyginant su 100% medvilne, tačiau labai lengvai lyginamas, mažiau glamžosi, greičiau džiūna.
medvilnė

medvilnė
Gofruota medvilnė turi visas 100% savybes, be to jos nereikia lyginti, tai ir yra didžiausias pranašumas.

Linas retesnis ir šiurkštesnis, sunkus, tvirtas. Jis nepamainomas vasarą, nes tolygiai išsklaido drėgmę, palaiko vienodą kūno temperatūrą. Žiemą linas maloniai šildo. Be to, turi antibakterinių savybių, tinka alergiškiems žmonėms, laidus orui, tačiau sudėtingesnė yra jo priežiūra.